Aukce Tornádové víno vynesly pro vinaře postižené živlem 350 tisíc korun

Série dobročinných aukcí nazvaná Tornádové víno, při níž mohli zájemci dražit tisíc lahví od šesti malých vinařství z obcí postižených červnovým tornádem, vynesla více než 350 tisíc korun. Akce zahrnovala 65 online dražeb na portále Alkohol.cz a benefiční dražbu v zahradě Artiséme na Malé Straně v Praze. O výsledku informoval v tiskové zprávě holding RSBC, který dražby pod záštitou Nadace Via pořádal.

Více než 227 tisíci korun přispěli v srpnu drobní přispěvatelé v 65 online dražbách na portálu Alkohol.cz, sérii dražeb zakončila benefiční aukce na konci září, při níž se šest kartonů vín vydražilo za 123 tisíc korun.

Do projektu pořadatelé vybrali šest vinařství z Moravské Nové Vsi a Hrušek, kterým tornádo nejvíce poničilo vinohrady, budovy vinařství nebo jejich domovy. Holding od nich nakoupil tisíc lahví, které se staly předmětem dražeb. Výnos poslouží na obnovu vinohradů.

„Děkujeme, že jsme za Nadaci Via právě u dobročinné aukce mohli být a pomoci. Dlouhodobě sledujeme a máme radost z rostoucího trendu dárcovství a filantropie v ČR, a to jak na té každodenní, tak strategické úrovni, což pomoc pro Moravu potvrdila,“ uvedl ředitel Nadace Via Zdeněk Mihalco.

Holding RSBC uvedl, že do budoucna chce nakoupit další vína ze zasažených obcí. Hodlá je využít pro reprezentační účely, aby podpora vinařů pokračovala dlouhodobě.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *