Zúčastněte se konference o budoucnosti českého zemědělství

Zhruba za měsíc se otevřou brány brněnského výstaviště pro návštěvníky veletrhů TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA. Součástí těchto veletrhů je rozsáhlý doprovodný program určený jak odborníkům, tak veřejnosti. Kompletní a průběžně aktualizovaný program všech tří veletrhů je k dispozici na webových stránkách.

Jednou z nejdůležitějších součástí doprovodného programu veletrhu TECHAGRO je národní konference Budoucnost českého zemědělství, která se bude konat v úterý 10. dubna v Rotundě pavilonu A. Konference se zaměřuje na aktuální problémy zemědělství související s klimatickou změnou a mezi přednášejícími jsou například geolog a klimatolog Václav Cílek nebo ekonom Milan Zelený. Závěrečné vystoupení bude patřit René Castro Salazarovi z Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO). Tato organizace je specializovaným úřadem Organizace spojených národů a propojuje už bezmála dvě stovky zemí v boji proti hladu. Účastníci konference se musí registrovat, podrobnosti k registraci lze najít na webu konference.

Doprovodný program TECHAGRO, SILVA REGINA, BIOMASA

Program pro žáky základních a středních škol

Pro žáky posledních ročníků základních škol a studenty středních škol je určen program Moderní zemědělství pro mládež, který je součástí projektu “Zemědělství žije!“. Od pondělí 9. dubna do čtvrtka 12. dubna se třídy mohou objednat na přednášku a následnou komentovanou prohlídku zemědělské techniky s ukázkami provozu zemědělských strojů. Objednávky na tento naučný program posílejte na jelinkova@zscr.cz.

Biomasa nabídne inspiraci k levnému a ekologickému vytápění


Expozice veletrhu BIOMASA najdou návštěvníci jednak v pavilonu Z a jednak v jeho okolí. Přímo na stáncích vystavovatelů se budou předvádět stroje na zpracování především lesní biomasy, další zúčastněné firmy vystaví kotle, stroje na zpracování palivového dříví nebo technologie pro výrobu pelet. Návštěvníci získají informace k vytápění pomocí lokálních, přírodních a rychle obnovitelných zdrojů.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *