Zubří sameček z milovické rezervace dostal jméno Turbulent Knight

První sameček zubra evropského, který se narodil v bývalém vojenském prostoru mezi Milovicemi a Benátkami nad Jizerou, dostal jméno Turbulent Knight neboli Nezkrotný rytíř. V sobotu ho pokřtili místostarosta Benátek Pavel Štifter a Karel Bendl ze správy městských lesů, která na rezervaci velkých kopytníků dohlíží. Sdělil to ředitel společnosti Česká krajina Dalibor Dostál.

Mezi Milovicemi a Benátkami žijí zubři od konce roku 2015. Původní osmičlenná skupina tvořená jedním samcem a sedmi samicemi se dosud rozrostla o čtyři mláďata. První samička Tula, kterou pokřtil ministr životního prostředí Richard Brabec. se narodila loni. Další tři mláďata – jeden sameček a dvě samičky – přišla na svět v letošním roce.

Jméno Turbulent Knight pomohli zubřímu klukovi vybrat studenti z Americké mezinárodní školy ve Vídni, kteří projekt před časem finančně podpořili. „Jejich příspěvek projekt získal v době, kdy se potýkal s finančními potížemi,“ uvedl Dostál. Studenti si jako odměnu za svou podporu vybrali možnost zvolit jméno pro prvního samečka zubrů, který se v rezervaci narodí. Líbilo se jim jméno Knight. Protože rezervace dostala z mezinárodní plemenné knihy přidělenou zkratku TU pro všechna zubří mláďata, která se tam narodí, bylo doplněno ještě o přívlastek Turbulent.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *