Země živitelka se blíží

Na 41. ročníku agrosalonu Země živitelka se letos představí 602 vystavovatelů, spoluvystavovatelů a obchodníků ze 17 zemí. Tradiční akce se uskuteční od 28. srpna do 2. září na českobudějovickém výstavišti. Na tiskové konferenci to dnes uvedli organizátoři. Slavnostního zahájení by se měli zúčastnit prezident Miloš Zeman a ministr zemědělství Marian Jurečka, Národních dožínek v sobotu 30. srpna pak premiér Bohuslav Sobotka. Loni akci navštívilo více než sto tisíc llidí.

Největší tuzemský agrosalon tradičně prezentuje celé zemědělsko-potravinářské odvětví. Velmi silné bude i v letošním roce zastoupení vystavovatelů zemědělské techniky. Po letech se na výstavu vracejí také výrobci krmiv. V rámci druhého ročníku Angus show a 1. ročníku Limousine show návštěvníci uvidí 125 kusů dvou hlavních plemen masného skotu, představí se také regionální chovatelé ovcí a koz. Výzkumný ústav živočišné výroby ukáže všechna původní česká plemena hospodářských zvířat od slepic po koně. Vystaveny budou také chovatelské potřeby.
Potravinářská část výstavy bude zaměřena především na oceněné výrobky od regionálních výrobců, národní značku kvality Klasa a další marketingové značky. Objeví se ochutnávky i prodejní stánky, kde si návštěvníci budou moci zakoupit oceněné produkty. Poprvé bude letos vyhlášena Cena prezidenta Potravinářské komory ČR za nejlepší inovativní potravinářský výrobek. Zvláštní pavilony budou věnovány obnově a rozvoji venkova, lesnímu a vodnímu hospodářství.

Souběžně s agrosalonem bude na výstavišti Mezinárodní výstava družstevnictví a výstava Ekostyl věnovaná ekologii a zdravému životnímu stylu. Jako každý rok se i letos uskuteční soutěž Zlatý klas o nejlepší vystavený exponát v jednotlivých kategoriích, kterou vyhlašuje ministerstvo zemědělství.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *