Zámořský úspěch tuzemských vinařů

Celkem 32 moravských vín se zúčastnilo největší benefiční soutěže vín na světě, konané na samém severu USA v Rochesteru u Velkých jezer. Naše vinařství se v zámoří blýsklo nebývale vysokou úspěšností, když medaili získalo neuvěřitelných 27 z 32 přihlášených vzorků. Informoval o tom Pavel Krška z Národního vinařského centra.

Česká republika si přivezla celkem tři zlaté medaile. Dvě získalo vinařství Vinné sklepy Lechovice (Rulandské bílé 2013 a Ryzlink rýnský ledové víno 2013), jednu Vinné sklepy Valtice za ledové Veltlínské zelené 2011. Naši vinaři si dále přivezli 11 stříbrných a 13 bronzových medailí.

I letos patřila moravská vína mezi nejvyhledávanější ve volných degustacích po skončení bodování, které jsou příležitostí k výběru vín obchodníky a sommeliery. „Velmi si vážíme přístupu vašich vinařství a jejich společenské zodpovědnosti, kterou dávají najevo podporou dobré věci,“ řekl Dave G. Male, zakladatel a ředitel soutěže. „Zejména chci poděkovat těm vinařstvím, která vyslyšela výzvu našeho partnera ve střední Evropě, časopisu SOMMELIER, a namísto čtyř lahví na vzorek jich poslala šest, a přispěla tak svými víny do aukce, konané počátkem května. Každý dolar je cenný a každých 500 získaných dolarů znamená pobyt pro jedno dítě!“

Soutěž Finger Lakes Intl. Wine Competition a s ní spojené aktivity totiž slouží k fundrisingu pro Camp Good Days and Special Times, v němž tráví bezplatně své letní dny děti s onkologickými onemocněními z celého světa, včetně několika dětí z České republiky a Slovenska.

Letos se soutěže zúčastnilo 3708 vín z 27 zemí, všech 50 států USA a šesti kanadských provincií. Po sousední Kanadě s téměř čtyřmi sty a Slovinsku se šedesáti bylo Slovensko (36) a Česká republika (32) na třetím a čtvrtém místě co do počtu zúčastněných vín.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *