Zájem o dotace na environmentální vzdělávání je pětkrát větší, než může výzva nabídnout

O dotace na vzdělávání v oblasti ochrany životního prostředí a poradenství je pětkrát větší zájem, než může výzva končícího operačního programu Životní prostředí nabídnout. Žadatelé poslali na Státní fond životního prostředí za jeden měsíc téměř tři stovky žádostí bezmála za půl miliardy korun. Informovala o tom Jana Taušová z tiskového oddělení ministerstva životního prostředí. V programu bylo původně vyhrazeno jen 100 milionů korun. Ministr Richard Brabec přislíbil, že se pokusí částku dotací zvýšit.

Zájemci o evropské dotace by peníze chtěli využít mimo jiné i na rekonstrukci, opravu ekologických center nebo na výstavbu zahrad mateřských škol v přírodním stylu. Kolik žádostí bude vyřízeno, se lidé dozvědí do konce května. Fond konkrétně obdržel 276 žádostí za více než 490 milionů korun.
Brabec uvedl, že se výzva mohla vyhlásit díky tomu, že se ministerstvu a fondu podařilo zachránit třináct miliard korun, které se nevracely do Bruselu. Proto se mohly otevřít výzvy na třídění odpadu i vzdělávací projekty. Zájem podle ministra Brabce předčil všechna očekávání.
Výzvu úřad zaměřil na projekty, které rozvíjí infrastruktury pro vzdělávací programy v oblasti životního prostředí nebo jeho poradenství a také na výstavbu dětských hřišť a zahrad v přírodním stylu. Pokud projekty podporu získají, musejí se uskutečnit a proplatit ještě letos.
Také zájem o dotace na třídění odpadu a obnovitelné zdroje energie třikrát převyšuje množství peněz, než které fond může rozdělit.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *