Začaly České Vánoce – soutěž s ministerstvem zemědělství a kvalitními potravinami

Od počátku tohoto týdne se lidé mohou zapojit do spotřebitelské soutěže České Vánoce, kterou připravilo Ministerstvo zemědělství. Hlavní výhrou je osobní automobil Škoda Rapid Spaceback, ale celkem se bude soutěžit o 50 tisíc různých cen. Smyslem soutěže a informační kampaně je podpora prodeje kvalitních potravin a tedy i zemědělců a potravinářů. Na soutěži budou podle ministra zemědělství Mariana Jurečky spolupracovat také obchodní řetězce, jejichž prostřednictvím se u nás prodá nejvíce potravin. V rámci propagačního spotu soutěže vystoupí osobně ministr zemědělství.

Do 4. ledna příštího roku mohou lidé sbírat loga Regionální potravina, Klasa, Chráněné zeměpisné označení, Chráněné označení původu, Zaručená tradiční specialita, Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou, Bio „zebra“ a EU „Bio list“. 

„Hlavní cenou je osobní automobil, ale máme připravené i další výhry. Například ledničku nebo mrazák plné potravin a sadu spotřebičů pro zdravé vaření. Celkem mohou lidé soutěžit o padesát tisíc cen. Chceme tak podpořit výrobce a zemědělce, jejichž produkce je kvalitní,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Náklady na spotřebitelskou soutěž dosáhnou přibližně 16 milionů korun. Na její mediální zajištění potom přibližně 14 milionů korun. Dalších 30 milionů investuje Ministerstvo zemědělství prostřednictvím Státního zemědělského intervenčního fondu do kampaně na podporu značky Regionální potravina. Obě části kampaně se budou prolínat a doplňovat. Plné znění pravidel a herní karta měly být podle MZe k dispozici na www.vanocni-soutez.cz., tato stránka však ještě v úterý nebyla funkční

S cílenou podporou zemědělců, a to hlavně malých a středních farem, počítá Ministerstvo zemědělství i v příštím roce. Ve všech krajích ČR například uspořádá projekt „Poznej svého farmáře“, který pomáhá malým producentům získat přímé kontakty na spotřebitele, a lépe tak dostat produkci farem do povědomí veřejnosti.

„Projekt Poznej svého farmáře jsme už letos uspořádali na pěti farmách. Lidé je mohli navštívit, seznámit se s prací zemědělců a ochutnat tradiční výpěstky a potraviny. Už teď se mohou farmáři hlásit do příštího ročníku akce, kterou jsme pro velký zájem rozšířili. V rámci projektu se uskuteční v každém kraji, tedy na třinácti místech, půldenní setkání se zábavným programem, ochutnávkami a farmářským trhem pro veřejnost,“ řekl  Jurečka.*

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *