Začal zahradnický veletrh

V Brně dnes začal 15. ročník odborného zahradnického a floristického veletrhu Zelený svět. Nově se bude konat pouze jednou za dva roky. Jeho termín koliduje s podobnými akcemi v zahraničí. Letos se v Brně představí 50 firem, což je zhruba polovina počtu z minulých let. Uvedli to organizátoři akce. Veletrh potrvá do soboty.

Podle Miroslavy Paclové z Asociace zahradnického výstavnictví budou mít firmy díky bienálnímu konání akce více času na přípravu. „Pak budou na veletrhu také výraznější novinky,“ uvedla Paclová. Loni podle ní obor negativně ovlivnilo počasí, zejména pozdní nástup jara. Letos někde výpěstky poškodily kroupy.
Návšřěvníci veletrhu uvidí například zelené skalničkové koberce, které jsou určené na střechy, zahrady a terasy. Podle odborníků je možné je jednoduše instalovat.
Asociaci zahradnického výstavnictví, která veletrh Zelený svět pořádá, založilo v květnu 2000 osm zahradnických firem, které podnikají v pěstování květin, okrasných a ovocných dřevin nebo obchodují se substráty.
Letos se firmy představí na ploše 850 metrů čtverečních v pavilonu A. Pětina firem je ze zahraničí, konkrétně ze Slovenska, Polska a Německa. Veletrh je určený zejména pro odborníky a není prodejní. Loni jej navštívilo 1790 lidí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *