Výstava v Kroměříži bude prezentovat zemědělství

Chovatelé hospodářských zvířat, prodejci zemědělské techniky a zástupci zpracovatelských a potravinářských firem se v sobotu 11. června představí na zemědělské výstavě v Kroměříži. Akce se zaměřuje na popularizaci, ale i na novinky v tomto oboru. Letos se uskuteční pojedenácté a opět v areálu firmy Navos v části Kroměříže Kotojedy. Informoval o tom předseda kroměřížské okresní agrární komory Jan Hašek.

Cílem výstavy je snaha široké veřejnosti ukázat, kam naše zemědělství pokročilo a co můžeme lidem nabídnout. Zejména dětem z města chceme ukázat naše hospodářská zvířata, chovatelské úspěchy i moderní techniku, kterou používáme při práci na polích, uvedl Hašek. Lidé se mohou těšit na přehlídku skotu, prasat i koní a také na výstavu drobného hospodářského zvířectva, králíků a drůbeže. Celkem bude k vidění zhruba 200 zvířat.

Své služby budou na výstavě propagovat poradenské firmy. Produkty představí také šlechtitelské, semenářské a výzkumné podniky. Výrobce potravin budou zastupovat pekaři i mlékárenské společnosti. Pořadatelé tradičně očekávají několik tisíc návštěvníků.

Dlouholetá tradice zemědělských výstav na Kroměřížsku sahá do 19. století, první se konala na statku v Kvasicích v roce 1858. Novodobá historie výstav začala v roce 1996, od té doby se konají každé dva roky.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *