Výrobu ovocných tyčinek zdvojnásobí nová linka

Ekofrukt Slaný, tradiční výrobce müsli tyčinek i jiných typů tyčinek, chystá největší jednorázovou investici ve své pětadvacetileté historii. Výrobu ovocných i speciálních typů tyčinek ve firmě má zdvojnásobit nová linka, součást investice zhruba za 30 milionů korun. Zkrátí se i doba výroby. Informoval o tom mluvčí společnosti Zbyněk Ptáček.

V areálu společnosti vzniká nová výrobní hala s linkou, na které bude možné vyrábět nejen tyčinky nových druhů, ale i různých tvarů. „Na nové lince budeme vyrábět naše prémiové tyčinky. Celkově bude výroba tyčinek navýšena o desítky milionů kusů,“ uvedl jednatel společnosti Tomáš Richtr. Firma chystá nový design obalů a rozšiřuje sortiment tyčinek o tři nové druhy. V nejbližších dnech uvede na trh proteinové, ovesné-proteinové tyčinky nebo tyčinky typu Flapjack, které se pečou a základem jsou ovesné vločky.
Společnost už na přelomu srpna a září zahájila sklizeň jablek na více než 120 hektarech sadů. Letošní úroda bude vyšší než v minulých letech, kdy byla poznamenána jarními mrazy. Ovoce však poznamenalo opakované krupobití, většina sklizně tak bude vhodná pouze na průmyslové zpracování do moštů, ciderů nebo na sušení. Bez úhony přečkaly krupobití pouze sady chráněné protikroupovými sítěmi. „V příštím roce se chystáme vysázet první sad určený speciálně pro pěstování biojablek. Doposud pěstujeme jablka v biokvalitě v sadech, které patří k našim nejstarším,“ doplnil plány jednatel.  Kromě jablek se Ekofrukt věnuje pěstování dalších druhů ovoce, celková plocha sadů zabírá kolem 200 hektarů.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *