Výrobce krmiv Vafo posílí akvizicí s firmou Allco pozici na německém trhu

Výrobce krmiv pro domácí zvířata Vafo Praha kupuje většinový podíl v německé společnosti Allco. Vedle posílení pozice na německém trhu česká firma touto akvizicí zároveň rozšíří své portfolio o krmivo pro okrasné kapry. Kupní cena podílu nebyla zveřejněna. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.

Transakce nabyla v Německu platnosti v pondělí. Její součástí je i dohoda, že původní majitel Allco Jörg Lefers zůstane ředitelem německé společnosti a jejím minoritním vlastníkem. Lefers uvedl, že získají postupně možnost prodávat jejich značky Christopherus a Alcote všude tam, kde se prodává prémiová značka Brit nového majitele.
Vafo Praha je největším českým výrobcem prémiových krmiv pro psy, kočky a další drobná domácí zvířata. Loni měla firma obrat 3,1 miliardy korun, meziročně narostl o 40 procent. Nejvíce díky výrobkům značky Brit Care. Firma vyváží své produkty do 66 zemí, nejvíce do Finska a Švédska, dále do Francie, několik odběrních míst má nově v Africe a v Chile. V ČR zaměstnává 250 lidí.
Allco bylo založeno v blízkosti Brém v roce 1971. Pod obchodním označením Christopherus a Alcote dodává vysoce kvalitní krmiva pro psy, kočky a okrasné kapry převážně pro německý trh a okolní země. Roční obrat společnosti se pohybuje okolo 250 milionů korun, zaměstnává 25 lidí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *