Vinné sklepy Valtice vydělaly loni méně i kvůli nerovnému konkurenčnímu prostředí

Jedné z největších tuzemských vinařských firem CHATEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice loni mírně klesly tržby i zisk. Tržby se snížily o pět milionů korun na 240,8 milionu korun. Společnost vydělala 18 milionů korun, což je zhruba o půldruhého milionu méně než o rok dřív. Firma také cítí silné konkurenční tlaky na trhu. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti založené ve Sbírce listin.

Firma ve výroční zprávě uvedla okruh tří rizikových faktorů, které ovlivňují její hospodaření. V důsledku klimatických podmínek se zvyšuje počet živočišných škůdců i tlak houbových chorob, uvedl předseda představenstva Antonín Šťastný.

Dalším faktorem je podle něj nerovné konkurenční prostředí, které se neustále prohlubuje ve vztahu k stovkám prodejen, jež prodávají víno bez kontroly. Pro valtickou firmu se prý zvyšuje i riziko ztráty velkého obchodního partnera vzhledem k fúzování obchodních řetězců. Pro firmu je také zásadní nedostatek moravských vín. Zejména nedostatek jakostních a přívlastkových vín s moravským původem nelze prý ničím nahradit.

Firma se proti těmto trendům brání rozšiřováním a inovací výrobků, diverzifikací obchodní sítě a tvorbou dostatečných rezerv. Loni na krytí rizik vytvořila ve svém hospodaření rezervu 15 milionů korun. Také investuje, konkrétně do výstavby galerie vín s degustačním sklepem s předpokládanými náklady kolem 60 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *