Vinaři z ČR získali na soutěži v Rakousku 60 zlatých medailí

Vinaři z České republiky získali na světové soutěži vín AWC Vienna v Rakousku 60 zlatých medailí. Mezi nejúspěšnější patří Vinselekt Michlovský s deseti zlatými. V tiskové zprávě to dnes uvedl Vinařský fond.

„Jsme velmi rádi za ocenění našich vín, které zúročujeme zejména v gastronomii, kde naši zákazníci na ocenění slyší a vnímají ho velmi pozitivně,“ uvedl ředitel Vinselektu Michlovský a. s. Petr Hučka.

Vysoký počet medailí vozí čeští a moravští vinaři z Rakouska každý rok. „Letošních 60 zlatých je jednak doklad dalšího růstu kvality našich vín a našeho vinařství obecně, jednak tento úspěch potvrzuje kvalitu mimořádného ročníku 2015,“ uvedl Pavel Krška z Národního vinařského centra. Mezi nejúspěšnější vinařství letošního ročníku patřilo kromě Vinselektu také Vinařství LAHOFER a. s. a Vinařství Hanzel, která si odvezla tři a více zlatých medailí. Hodnocení soutěže AWC Vienna se koná ve Vinařské škole v Klosterneuburgu, výsledky budou slavnostně vyhlášeny ve výstavním paláci vídeňské radnice 23. října. Letošního ročníku soutěže ze zúčastnilo 1866 vinařství ze 41 zemí z celého světa. Celkem bylo v soutěži 12 826 vín.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *