Vinaři z České republiky byli nejúspěšnější v soutěži

Vinaři z České republiky získali na mezinárodní soutěži Muvina Prešov čtyři tituly šampiona a 47 zlatých medailí. Opět se tak stali nejúspěšnější zemí v soutěži, ve které se o titul ucházelo 329 vzorků vín z devíti zemí. Porota udělila šest titulů šampiona. V tiskové zprávě to uvedl Vinařský fond.

Kategorii bílá suchá vína vyhrál Solaris pozdní sběr 2017 od Vinařství Šilinek, v kategorii bílá ostatní vína zvítězil Tramín červený bobulový výběr 2016 od Zemědělského družstva Sedlec u Mikulova. Červená vína ovládl Merlot pozdní sběr 2015 od vinařství Habánské sklepy. Nejlepší šumivé víno měla na soutěži Bohemia sekt díky Bohemia Prestige brut 2016.
„Přírodní podmínky, skladba odrůd a vinařský styl se v zemích střední Evropy, které byly na soutěži zastoupeny zdaleka nejvíce, příliš neliší. O to hodnotnější jsou pak ocenění, v kterých se tak nepromítají osobní preference či patriotismus porotců, ale výhradně kvalita představených vín. A kvalita byla letos jednoznačně na straně vinařů z Moravy,“ uvedl hlavní sommelier Národního vinařského centra a porotce letošního ročníku Marek Babisz.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *