Veterináři znovu nepovolili Včelpu prodej medu, firma se odvolala

Veterináři znovu nepovolili společnosti Včelpo až na výjimky prodej medu. Firma se proti jejich postupu odvolala. Uvedl to zástupce tiskového mluvčího Státní veterinární správy (SVS) Petr Majer. Zákaz prodeje má firma od veterinářů kvůli kvalitě a nedoložení původu medu od loňského léta. Loni rozhodl Český svaz včelařů, kterému firma patřila, o prodeji společnosti za zhruba deset milionů korun.

„Společnost Včelpo i nadále nesmí med vykupovat, zpracovávat, balit, skladovat, přepravovat ani uvádět do oběhu, kromě vyjmenovaných šarží medu a produktů, u nichž firma doložila původ medu,“ sdělil Majer. Krajští veterináři podle něj takto znovu rozhodli v polovině ledna, firma se proti jejich verdiktu odvolala k veterinárnímu ústředí.
Mluvčí dodal, že vzhledem k probíhajícímu správnímu řízení nelze podle správního řádu poskytovat konkrétnější informace o zásobách medu a předjímat výsledek odvolání. Pokud bude odvolání zamítnuto, pozastavení (obchodní činnosti) bude platit 60 dní od nabytí právní moci.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *