Veterináři zadrželi zapáchající maso a vnitřnosti opět pro tržnici Sapa

Státní veterinární správa (SVS) zadržela ve středu při kontrole vozidla zásilku 170 kilogramů masa, vnitřností, krve a masných výrobků směřující do pražské tržnice Sapa. Produkty zapáchaly a jevily smyslové změny. Přepravce nedodržel povolenou teplotu masa a navíc neměl žádné doklady o původu masa. Nyní ho bude muset na své náklady nechat zlikvidovat, o pokutě rozhodne správní řízení. Informoval o tom mluvčí SVS Petr Pejchal.

Teplota masa naměřená při kontrole provedené 1. června 2016 dosahovala 24 stupňů Celsia, uvedl mluvčí. Podle předpisů nesmí u skladovaného syrového vepřového masa teplota přesáhnout sedm stupňů, u vnitřností tři stupně, dodal.

Podle veterinářů přepravce vážně porušil zákon o potravinách tím, že uváděl do oběhu potraviny neznámého původu, navíc smyslově změněné. Automobil, jímž dotyčný maso přepravoval, nebyl navíc vybaven ani schválen pro přepravu potravin. Podle Pejchala bylo zboží kvůli ohrožení zdraví spotřebitelů znehodnoceno barvou.

Veterinární správa upozornila, že je to již několikátý letošní případ závažného porušení pravidel veterinární hygieny zjištěný v areálu Sapa. Opakovaně například informovala o případu podnikatele ze středočeské obce Vestec, který za naprosto nevhodných podmínek skladoval a dopravoval do provozoven v tržnici živočišné produkty.

Zjištěním závad podle Pejchala letos skončily také všechny čtyři kontroly zaměřené na masné produkty a vejce provedené v jiné asijské tržnici v ulici Tiskařská v Praze 10. Případy řeší správní řízení, dodal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *