Veterináři v Praze odhalili dva nelegální sklady potravin

Veterináři odhalili v Praze dva nelegální sklady potravin, jídlo v jednom z nich bylo v nevyhovujících teplotních podmínkách. Provozovateli hrozí pokuta až deset milionů korun, sdělil zástupce tiskového mluvčího Státní veterinární správy Petr Majer. Jeden ze skladů byl v Hostivaři, druhý ve Vysočanech. Bylo v nich sušené kojenecké mléko z Velké Británie nebo čevapčiči z Bulharska.

Sušeného kojeneckého mléka našli veterináři 740 kilogramů. „Teplotní limit v rozmezí 5 – 20 °C daný výrobcem pro skladování výrobku byl překročen o více než deset stupňů, když teplota ve skladu v době kontroly přesáhla 31 stupňů. Úřední veterinární lékaři zakázali uvádění produktu na trh a sušené mléko bylo následně zlikvidováno asanačním podnikem,“ sdělil Majer.
Ve vysočanském skladu bylo 100 kilogramů zmrazených masných polotovarů. Podle Majera je problémem hlavně kojenecké mléko, protože je určené nejcitlivější skupině spotřebitelů.
Veterináři v poslední době v Praze objevili několik neschválených skladů. V květnu informovali o prostorách v pražských Horních Počernicích, kde nařídili likvidaci 110 kilogramů rybích výrobků. Byly po datu použitelnosti. Loni v listopadu pak objevili sklad v Praze 6, kde byly zmrazené ryby z Vietnamu, rybí konzervy z Koreje a zmrazené hovězí maso z Rakouska. Celkem v něm bylo 2,6 tuny živočišných produktů. Maso z něj putovalo do restaurací v Praze a okolí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *