Veterináři odhalili dodávky plné neoznačeného masa

Dvě dodávky plné neoznačeného a špatně skladovaného masa odhalili na konci srpna na dálnici D46 u Olomouce policisté spolu s inspektory jihomoravské pobočky Státní veterinární správy (SVS). Dvě různé pražské firmy převážely maso z dosud nezjištěných skladů v Praze do restaurací na Moravě. Oběma hrozí pokuty v řádech milionů korun, uvedl v tiskové zprávě mluvčí SVS Petr Majer.

V první dodávce inspektoři našli 50 kilogramů mraženého krevetího masa v nevyhovující teplotě. V dodávce bylo také 360 vajec, ke kterým řidič nepředložil doklady o původu, i když na skořápkách označení byla. „Přepravce navíc neměl registraci u veterinární správy, proto s ním bude zahájeno správní řízení. Za zmíněné prohřešky mu hrozí maximální pokuta deset milionů korun,“ uvedl Majer.
Shodou okolností na stejném místě a ve stejný den zkontrolovali policisté a inspektoři ještě jednu dodávku. V ní bylo 320 kilogramů mraženého krevetího masa a ani v tomto případě je řidič nevezl při správné teplotě. V autě bylo také 25 kilogramů masných polotovarů, jejichž původ řidič nedokázal prokázat. „Neměl doklady a výrobky nebyly nijak označené,“ uvedl Majer.
Polotovary inspektoři na místě znehodnotili modrou barvou a nařídili jejich likvidaci. Přepravci hrozí v tomto případě až 50 milionů korun za uvádění potravin neznámého původu na trh. Veterináři případ dále vyšetřují.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *