Veterináři navrhli uzavřít restauraci v Kutné Hoře

Státní veterinární správa (SVS) navrhla krajské hygienické správě zavření restaurace Skalka v Kutné Hoře. Veterináři při kontrole restaurace objevili kromě myšího trusu a zbytků jídel i zdraví nebezpečný přípravek na hubení plevele na polici vedle balení s tatarskou omáčkou. Sdělil to mluvčí SVS Petr Pejchal. Jde o druhou restauraci v tomto měsíci, kterou SVS navrhla k uzavření.

„V mrazáku byl při kontrole nalezen balíček bez označení. Nešlo tak zjistit, o jaký druh masa se jedná, identifikovat jeho původ ani zjistit datum spotřeby,“ dodal Pejchal. Provozovatel podle veterinářů působil na kontrolované adrese teprve zhruba měsíc a nebyl registrován u hygienické správy.
Veterináři dají restauraci rovněž pokutu, podle zákona o potravinách a tabákových výrobcích může dosáhnout deseti milionů korun. Zpravidla se ale tak vysoké sankce neudělují. Jde v krátké době o další případ nedostatečné hygieny ve Středočeském kraji. Českou hospodu v Domašíně, kde na jídle v lednici byla plíseň, uzavřela na začátku června Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Podle webu Potraviny na pranýři byla ale znovu otevřená v polovině měsíce.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *