Veterináři nařídili na jihu Čech likvidaci 185 kilogramů potravin

Pracovníci Krajské veterinární správy pro Jihočeský kraj a jihočeští celníci objevili při společné kontrole v Plané u Českých Budějovic auto, které převáželo maso i vejce bez průvodních dokladů. Šlo o 185 kilogramů, přepravce musí potraviny zlikvidovat. Přepravci hrozí ve správním řízení za porušení platných předpisů pokuta až 50 milionů Kč. Řekl to mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

Vozidlo zastavili veterináři a celníci v noci ze 16. na 17. srpna. Řidič nepředložil ke kontrole průvodní doklady přepravovaného zboží a vozidlo nebylo přizpůsobeno k přepravě chlazených ani mražených potravin. „Zastavená dodávka převážela zejména kachní maso, krevety, chobotnice, škeble, sépie, křepelčí vejce s vyvinutými plody. Celková hmotnost všech potravin dosahovala takřka 185 kilogramů. Je to (co se týká množství) takový průměr až nadprůměr: Když je toho víc, je to většinou nějaký sklad, kde to leží, a je to jiný typ kontroly,“ řekl Vorlíček.
Veterinární inspektoři zboží na místě znehodnotili a nařídili jeho neškodnou likvidaci v asanačním podniku. Když řidič zjistil, že produkty musí přepravce znehodnotit, odmítl spolupráci a začal být agresivní, uvedl Vorlíček. „Je povinností přepravce doložit, že zboží bylo zlikvidováno v asanačním podniku,“ řekl mluvčí veterinářů.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *