Zástupci včelařských organizací jednali v sídle Státní veterinární správy

V sídle Státní veterinární správy se uskutečnilo jednání téměř se všemi včelařskými organizacemi v České republice. Hovořilo se o budoucí úpravě veterinární legislativy, která má řešit zdraví včel a zajistit dostatečnou produkci zdravotně nezávadného medu a ostatních včelích produktů. Informoval o tom mluvčí státního veterinárního dozoru Josef Duben.

Pozvání Státní veterinární správy přijali zástupci z  Českého svazu včelařů, Výzkumného ústavu včelařského v Dole, Hnutí Šance pro včely, Pracovní společnosti nástavkových včelařů, Asociace profesionálních včelařů, Dadantklubu, Veterinární a farmaceutické univerzity Brno a zástupci Ministerstva zemědělství.

Jak řekl mluvčí, jednání probíhalo formou diskuse, každý účastník se mohl vyjádřit k jednotlivým částem textu předlohy a navrhnout jeho úpravu. Na základě těchto podnětů bude původně navržený text revidován tak, aby vyhovoval co nejširšímu okruhu chovatelů včel a zároveň i veterinárním požadavkům. Cílem této diskuse bylo podle Dubna sjednotit některé názorové rozpory chovatelů včel, zejména pokud jde o nákazy včel, jejich tlumení a prevenci. Celé jednání se neslo v duchu profesionálních komentářů a živé debaty jak mezi chovatelskou veřejností a Státní veterinární správou, tak také mezi jednotlivými účastníky, včelaři.

„Na jednání s včelaři a včelařskými odborníky byla patrná snaha najít společnou řeč, a odtud lze vyvodit, že taková jednání mají smysl. Tímto postupem se lze dohodnout a vyvarovat se případných dodatečných výhrad,“ zhodnotil setkání Duben. V následujících měsících bude podle něj Státní veterinární správa pořádat další kolo jednání na toto téma.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *