V Žatci probíhá mezinárodní degustace piv

Ve Chmelařském institutu, s.r.o., Žatec dnes probíhá 3. ročník mezinárodní degustace piv, která navazuje na hodnocení z minulého čtvrtka. Cílem je jak testování odrůd chmele podle jednotlivých skupin pivovarského využití, tak současně konfrontovat nové české hybridní odrůdy s nejrozšířenějšími odrůdami v zahraničí.

Ve skupině jemných aromatických chmelů (fine aroma) se hodnotí česká odrůda Žatecký poloraný červeňák a dvě německé odrůdy Tettnang a Spalt Aroma. Ve skupině aromatických chmelů (Aroma) se degustuje pivo uvařené z české odrůdy Sládek a dvou německých odrůd Spalter Select a Hallertauer Tradition. Ve třetí skupině chmelů dvojího využití (Dual purpose) se hodnotí česká odrůda Premiant, německá odrůda Perle a polská odrůda Marynka.
Veškeré vzorky pokusných piv byly vařeny v pokusném minipivovárku ve Chmelařském institutu v Žatci, jehož kapacita je 50 litrů. Degustací se účastní řada odborníků z českých, evropských i japonských pivovarů. Tyto akce mají současně i společenský charakter, což dokazuje návštěva celé řady osobností z oblasti pivovarnictví, obchodních kruhů a také návštěva ministra zemědělství Jana Fencla minulý čtvrtek.
První degustace, která proběhla 1. června, poukazuje na dobré pivovarské vlastnosti českých odrůd chmele. Ve skupině jemných aromatických chmelů se na prvním místě umístil Žatecký poloraný červeňák s 93 body před odrůdami Spalt (92 bodů) a Tettnang (85 bodů). Ve skupině aromatických chmelů výrazně zvítězila odrůda Sládek (118 bodů) před odrůdami Spalter Select (93 bodů) a Hallertauer Tradition (78 bodů). Ve skupině Dual purpose zvítězila odrůda Premiant (91 bodů) před odrůdami Perle (89 bodů) a Marynka (78 bodů).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *