V Olomouci začíná podzimní zahradnická výstava Flora

Ve znamení 100. výročí založení Československa bude až do neděle podzimní etapa zahradnické výstavy Flora a gastronomického festivalu Olima, která začíná na olomouckém Výstavišti Flora. Souběžně s výstavou Flora jsou květinami v barvách trikolory vyzdobeny tři olomoucké kostely i sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí.

Hlavní expozice v pavilonu A přenese návštěvníky do dob, kdy náměstí a návsi zaplavily povozy s výpěstky a výrobky sedláků a zahradníků. Expozice bude také přehlídkou produktů nejlepších tuzemských pěstitelů z řad členů Zelinářské unie Čech a Moravy a Ovocnářské unie ČR. Český zahrádkářský svaz v pavilonu B pořádá Zemskou výstavu ovoce. Pro návštěvníky bude v pavilonu E připraven festival gastronomie a nápojů Olima. Pavilon G hostí 15. ročník ochutnávek Grand Prix ovocných destilátů Flora košt, soutěž Flora džem a Olima Cup, tedy soutěž cukrářů a kuchařů.
Součástí říjnové přehlídky ovoce a zeleniny Flora Olomouc budou také Podzimní zahradnické trhy, které návštěvníkům nabídnou rostliny, semena, zahrádkářské pomůcky či potřeby pro kutily.
Loni podzimní etapa Flory Olomouc přilákala kolem 26 000 návštěvníků. Ve srovnání s předchozím ročníkem jich bylo o několik stovek víc.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *