V Moravskoslezském kraji veterináři polské hovězí našli jednou

Polské hovězí maso se podle ostravského ředitelství Státní veterinární správy na území Moravskoslezského kraje už téměř nedováží. Po medializaci kauzy porážky nemocných krav na polských jatkách a obchodování s jejich masem je zde neprodejné. Řekl to ředitel ostravské krajské veterinární správy Severin Kaděrka. Vychází především z výsledků třídenních kontrol na hranicích s Polskem. Veterináři při nich zkontrolovali téměř 250 aut, na hovězí z Polska narazili jen jednou.

„Během tří dnů kontrol jsme zastavili 245 automobilů. Bezmála pět desítek z nich převáželo potraviny živočišného původu. Jen v jednom případě se jednalo o polské hovězí maso,“ řekl Kaděrka. Dodal, že více než sedm kilogramů masa bylo určeno do jedné prodejny. Veterináři, kteří kontroly prováděli s celníky a policisty, jej zajistili v Chotěbuzi na Karvinsku. Odebrali vzorek a na výsledky testů ještě čekají.
„Dá se říct, že se k nám prakticky hovězí maso z Polska nyní nedováží. Medializace kauzy je veliká, díky ní je takové maso u nás nyní neprodejné,“ řekl. Kontroloři se podle něj v obchodech v poslední době nesetkali s tím, že by bylo polské hovězí vydáváno za české. V minulosti se ale takové případy objevily.
V souvislosti s kauzou polského hovězího masa už v Moravskoslezském kraji pracovníci krajské veterinární správy na různých místech odebrali 13 vzorků masa. „Devět výsledků rozborů už máme k dispozici. Podle nich bylo maso ve všech případech vyhovující,“ uvedl ředitel. Dodal, že na kontrolu původu hovězího masa se nyní kontroloři zaměřují i v tržnicích a restauracích.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *