Tuzemští vinaři získali 18 medailí v Hongkongu

Vinaři z České republiky získali na Hong Kong International Wine & Spirit Competition dvě stříbrné a 16 bronzových medailí. Z toho Vinařství Bábíček Vacenovský získalo devět medailí včetně obou stříbrných. V tiskové zprávě to dnes uvedl Vinařský fond.

Vinařství Bábíček Vacenovský bodovalo na stříbrné pozici Frankovkou rosé 2013 pozdní sběr a Müllerem Thurgau 2013 pozdní sběr. „Úspěchem v Asii jsme velmi potěšeni a ceníme si jej o to více, že jsme na trhu teprve prvním rokem,“ uvedl Petr Vacenovský z BV vinařství.
Asie podle Pavla Večeři z Vinařského fondu objevuje vína tradičních evropských zemí už řadu let. „Teprve nedávno jsme ale zaznamenali živý zájem asijských obchodníků a spotřebitelů o naše vína. Nahlíženo globální optikou, produkujeme jedinečná, až butiková vína, která splňují vysoké nároky na kvalitu,“ uvedl Večeřa.
Ocenění na hongkongské soutěži připoutají další pozornost českým a moravským vínům na Dálném východě, míní Pavel Krška z Národního vinařského centra.
Letošní ročník Hong Kong International Wine & Spirit Competition navštívilo více než 10 000 návštěvníků. Jde tak o jednu z největších světových soutěží.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *