Tři ze sedmi titulů šampiona získali na soutěži Muvina moravští vinaři

Moravští vinaři získali tři ze sedmi titulů šampiona na mezinárodní vinařské soutěži Muvina v Prešově. Své kategorie vyhrála Vinařství Valihrach z Krumvíře na Břeclavsku, CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice a Vinařství Lahofer. Informoval o tom v tiskové zprávě Vinařský fond.

Titul šampiona mezi sladkými víny získalo Veltlínské zelené 2011 ledové víno z CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice. Šampionem bílých suchých vín se stalo Rulandské bílé – Sauvignon moravské zemské víno 2012 z Vinařství Valihrach. Mezi ostatními bílými víny porotu nejvíce zaujala Pálava 2012 výběr z hroznů z Vinařství Lahofer.
Podle ředitele Vinných sklepů Valtice Davida Šťastného v současné době existuje spousta různých vinařských soutěží, Muvina ale patří v regionu k nejprestižnějším. Získat šampiona na tak významné tradiční výstavě je obrovské ocenění a zároveň velký závazek, uvedl Šťastný.
Vinař Josef Valihrach z Krumvíře na Břeclavsku uvedl, že prešovská soutěž má větší prestiž než řada tuzemských. Valihrach sám vyváží jen minimum své produkce do zahraničí. To se týká i Slovenska. Není ale možné ustrnout, proto je porovnání s ostatními na soutěžích důležité, sdělil.

Celkem odborná porota v Prešově hodnotila 362 vín z dvanácti zemí světa. V množství udělených medailí byly nejúspěšnější Vinné Sklepy Lechovice, které si přivezly čtyři medaile.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *