Titul za desítku získal letos v Táboře Rodinný pivovar Bernard

Rodinný pivovar Bernard získal na 24. ročníku reprezentačních slavností piva v Táboře čtyři významná ocenění. Soutěže se zúčastnilo rekordních 154 pivovarů a Bernard zvítězil v silné konkurenci kategorie světlých výčepních piv a získal tak ocenění Zlatá pivní pečeť pro rok 2014. Náš týdeník o tom informoval PR manažer pivovaru Zdeněk Mikulášek.

Polotmavé nealkoholické pivo Jantar obsadilo druhé místo a odváží si Stříbrnou pivní pečeť. Odborná degustační komise také ocenila chuť míchaných nealkoholických nápojů Bernard. Višeň skončila na druhém místě, Švestka na třetím.

„Získaná ocenění piva Bernard na táborských slavnostech piva nás velice těší, ale rozhodující zůstává především spokojenost našich zákazníků a rostoucí výstav piva,“ řekl s potěšením obchodní ředitel Zdeněk Šípek.

Soutěž probíhala formou anonymního hodnocení a degustovalo se více než 700 vzorků ze 154 pivovarů z České republiky, ale také z Ruska, Norska, Německa nebo Japonska. Odborná komise hodnotila vůni, chuť, hořkost, plnost a říz jednotlivých vzorků. To vše pod dohledem několika renomovaných certifikačních agentur.

Rekordní výstav Rodinného pivovaru Bernard byl v loňském roce 231,6 tisíce hektolitrů nepasterovaného piva. Obrat byl v roce 2013 celkem 450 milionů korun.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *