Tisíce cibulovin i trvalek ozdobí jarní etapu výstavy Flora

Nové expoziční záhony s 24 000 tulipánů, narcisů, krokusů a hyacintů ozdobí jarní etapu mezinárodní květinové výstavy Flora, kterou bude olomoucké Výstaviště Flora hostit od čtvrtka 26. dubna do neděle 29. dubna. Letošní jarní Flora bude ve znamení oslav 60 let od první velké přehlídky květin v Olomouci, řekl ředitel Výstaviště Flora Jiří Uhlíř.

Nové záhony byly vysázeny jako součást oslav 60 let výstavnictví v Olomouci v okolí pavilonů G a H a připravili je pracovníci Atelieru zahradní a krajinářské architektury Zdeňka Sendlera. Návštěvníci uvidí i rozkvetlé trvalkové záhony v Rudolfově aleji a z lávky ve Smetanových sadech bude výhled do Holandské zahrady s 10 000 tulipány a narcisy. Také v Bezručových sadech, rozáriu a v botanické zahradě se může návštěvník těšit z kvetoucích cibulovin a čerpat inspiraci z krásy těchto rostlin, podotkl Uhlíř.
Hlavní expozice jarní etapy výstavy květin Flora v pavilonu A bude mít název Pugét pro Floru. Interaktivní zóna pod severní galerií pavilonu A nabídne výstavu Kytice – od barokní kompozice po modernu, na které se bude podílet Muzeum umění Olomouc. V prostoru pod jižní galerií pavilonu A bude odpočinkový koutek s projekcí filmů s ekologickou tematikou. Návštěvníci si velmi oblíbili již tradiční večerní prohlídku pavilonu A, která nebude chybět ani v letošním roce a navíc bude zpestřena autorským komentářem.
Na galerii a terase pavilonu A a také v pavilonu B bude připravena prezentace českých i zahraničních zahradnických a školkařských firem. Představí se také zahradnické a zemědělské školy a k vidění budou menší expozice pěstitelů okrasných rostlin. Přehlídku jarních květinových výpěstků nabídne v pavilonu C expozice Českého zahrádkářského svazu.
Jarní etapu Flory, kterou každý rok navštíví desítky tisíc lidí, doplní veletrh zahradní mechanizace Hortifarm a jarní zahradnické trhy. Lidé si na Výstavišti Flora mohou vybrat z nabídky květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků či zahradnických pomůcek. Jarní Flory se letos zúčastní 66 vystavovatelů a trhů 250 prodejců.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *