Téměř třetina krajských ředitelů veterinární služby se vymění

Téměř třetina krajských ředitelů veterinární služby skončila během února ve své funkci. Čtyři lidé nebyli na svých postech potvrzeni, naopak devět jich funkci obhájilo. Výběrová řízení byla vypsána kvůli služebnímu zákonu. Sdělil to nový ústřední ředitel Státní veterinární správy (SVS) Zbyněk Semerád.

Vedení se změnilo v Libereckém, Plzeňském a v Královéhradeckém kraji, kde jsou již noví ředitelé jmenováni a do funkce nastoupí od 1. března. Čtvrtá změna bude ve středních Čechách, kde se vhodný kandidát podle Semeráda zatím nenašel. „Co se týče podmínek, tak samozřejmě všichni prošli výběrovým řízením. Ale tam, kde jsem měl nějaké výhrady k jejich práci,  tam jsem udělal změny, abych měl lidi, se kterými chci jako ústřední ředitel pracovat,“ řekl Semerád. Kromě krajských ředitelů také nejspíše skončí ředitel veterinární sekce na ústředí Milan Sehnal, i když v předchozím kole výběrového řízení na tento post nikdo neuspěl.

Noví ředitelé budou muset podle Semeráda sjednotit kontroly na úrovni krajů. Nemělo by se tak stávat, že jeden veterinář chodí pouze do několika podniků. „Mým cílem je, aby úřední veterinární lékaři fungovali v rámci celého kraje a nepřisuzovali si nějakou územní příslušnost na úrovni okresu,“ uvedl Semerád. Novinku chce nařídit krajským ředitelům na poradě vedení v polovině března.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *