Archiv pro štítek: Valtice

Filtr

Valtické muzeum představuje řemeslníky, kteří pomáhají vinařům

Řemeslníky, bez kterých by nevzniklo dobré víno, představuje nová výstava Národního zemědělského muzea ve Valticích na Břeclavsku. Vinaři totiž v minulosti potřebovali - a dosud potřebují - pomoc mnoha specialistů, od bednářů po skláře. Výstavu nazvanou Příběh o poctivém řemesle a hojnosti dobrého vína zhlédnou zájemci ve Valticích ode dneška...

Kategorie: Jihomoravský kraj, Vinařství, Výstavy

Valtické zemědělské muzeum čeká proměna za 58 milionů korun

Valtickou pobočku Národního zemědělského muzea čeká rozsáhlá proměna. Díky dotaci téměř 50 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj vzniknou tři nové expozice a zlepší se zázemí. Pobočka sídlí v historické budově na valtickém náměstí a zaměřuje se na vinařství, zahradnictví a krajinu. O projektu naplánovaném do června 2019...

Kategorie: Dotace, Jihomoravský kraj, Vinařství, Výstavy, Vzdělávání

Vítězný tým nasbíral ve Valticích rekordních 736 kilogramů hroznů

Rekordních 736 kilogramů hroznů se letos podařilo nasbírat soutěžnímu pětadvacetičlennému týmu na desátém mistrovství světa ve sbírání hroznů ve Valticích. Na vinici Knížecí vyhlídka vyrazilo šest týmů, letos se účastníci oblékli do dobového pracovního oděvu ve stylu socialistických brigád, řekl ředitel vinařství Chateau Valtice a organizátor David Šťastný.

Kategorie: Jihomoravský kraj, Vinařství

Ve valtické vinařské škole vznikne výukové centrum

Jihomoravský kraj vybuduje ve vinařské škole ve Valticích na Břeclavsku výukové Centrum excelence. Vznikne přestavbou jedné ze starých budov školy, řekl dnes novinářům hejtman Michal Hašek. Podle něj by mohlo být hotové příští rok. Centrum za 35 milionů korun bude sloužit vzdělávání, ale i pořádání kongresů, výstav a seminářů.

Kategorie: Jihomoravský kraj, Vinařství, Vzdělávání

Začíná hodnocení vín

Celkem 722 vzorků vín od 122 vinařů se probojovalo z regionálních soutěží do prvního kola hodnocení Salonu vín - národní soutěže vín 2015. Ode dneška do čtvrtka z nich degustátoři ve Valticích na Břeclavsku vyberou 200 nejlepších, řekli organizátoři soutěže.

Kategorie: Vinařství