Archiv pro štítek: Sasko

Filtr

Ministr Jurečka jednal se saským protějškem také o společné zemědělské politice

O zásadních požadavcích na zjednodušení druhého pilíře společné zemědělské politiky v Drážďanech diskutoval český ministr zemědělství Marian Jurečka se svým saským protějškem Thomasem Schmidtem. Jednali také o aktuální situaci ohledně afrického moru prasat, o precizním zemědělství nebo postavení zemědělců v potravinovém řetězci.

Kategorie: Evropská unie, Rostlinná výroba, Zahraničí, Zemědělství, Živočišná výroba

Včelaři se obávají šíření včelího moru

Včelaři z Děčínska se obávají rozšíření moru včelího plodu, který se objevil v pohraniční oblasti Saska. Zdroj nákazy Němci neobjevili, není vyloučeno, že se nachází na českém území. Krajská veterinární správa zatím v této souvislosti žádná rozhodnutí nepřijala. Preventivní opatření se proto chovatelé rozhodli učinit sami. Uvedla to včelařka z...

Kategorie: Včelařství

Ministr Brabec jednal se svým saským protějškem o řešení zápachu v pohraničí

Ministr životního prostředí Richard Brabec se včera v Praze setkal se svým saským protějškem, státním ministrem pro životní prostředí a zemědělství Thomasem Schmidtem. Mezi hlavními tématy společného jednání byla splavnost Labe, ochrana přírody v národních parcích či spolupráce ohledně ochrany klimatu. Informovala o tom mluvčí Ministerstva životního prostředí Petra Roubíčková.

Kategorie: Životní prostředí