Archiv pro štítek: Rybářství Třeboň

Filtr

Rybářům chybí kvůli suchu v rybnících pětina vody

Třeboňským rybářům chybí kvůli suchu v rybnících zhruba pětina vody. Na polovině ze svých 450 rybníků nasadili provzdušňovací techniku, úhyny ryb nezaznamenali. Od deseti do 30 procent vody schází v rybnících Rybářství Nové Hrady, které také vodu provzdušňuje. Uvedli to předseda představenstva Rybářství Třeboň Josef Malecha a ředitel Rybářství Nové...

Kategorie: Rybářství

Rybářství Třeboň čelí čtyřem žalobám od církve, jde o hektary rybníků

Rybářství Třeboň, největší producent sladkovodních ryb v Evropě, vede čtyři žaloby s církvemi o rybníky s celkovou rozlohou 163 hektarů. Když budou rybníky v třeboňské rybniční soustavě vlastnit různí majitelé, hrozí, že někdo z nich nedodrží zooveterinární zásady. Řekl to předseda představenstva Rybářství Třeboň Josef Malecha.

Kategorie: Jihočeský kraj, Legislativa, Podniky, Rybářství

Třeboňský kapr bude před Vánoci stát 100 a 110 Kč

Rybářství Třeboň navrhuje velkoobchodním odběratelům koncovou cenu při vánočním prodeji u stánků asi 100 korun za kilogram kapra a 110 korun za výběrového. Meziroční nárůst je sedm až deset procent, kvůli vyšším výrobním nákladům. Při výlovu rybníka Rožmberk to řekl předseda představenstva společnosti Fish Market Rudolf Provázek.

Kategorie: Ceny, Rybářství