Archiv pro štítek: Povodí Odry

Filtr

Díky sněžení a dešti stoupla voda v tocích a nádržích

Sněžení, déšť a občasné tání zlepšily situaci na tocích i nádržích v Povodí Odry postižených loňským suchem, stav se zlepšil zejména v Beskydech. V přehradách povodí přibylo za poslední měsíc 18 milionů metrů krychlových vody, z toho v beskydských nádržích Šance, Morávka, Těrlicko a Žermanice 15 milionů metrů krychlových. Sdělila...

Kategorie: Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Vodní hospodářství

Světový den vody lze oslavit na desítkách akcí

Vodohospodáři v České republice připravili desítky akcí spojených s oslavami Světového dne vody, který připadá na dnešek. Zájemci mohou navštívit například běžně nepřístupné prostory přehradních nádrží nebo laboratoře a areály vodohospodářských společností. Dozví se také celou řadu údajů o vodě, její distribuci, čištění a kvalitě.

Kategorie: Vodní hospodářství

Státní podnik Povodí Odry se připravuje na případné sucho

Státní podnik Povodí Odry už začal dělat opatření, aby se připravil na případné sucho. Omezil například výrobu elektrické energie. Zatím ale problémy se zásobováním pitnou vodou nemá. Uvedl to Jiří Pagáč, generální ředitel Povodí Odry, které je správcem vodních toků a vodních děl na území Moravskoslezského a částečně Olomouckého kraje.

Kategorie: Podniky, Vodní hospodářství

Ministr jednal s vedením Povodí Odry a zástupci obcí o protipovodňových opatřeních

Ministr zemědělství Marian Jurečka se dnes v Ostravě zúčastnil společného setkání se starosty obcí a měst Moravskoslezského kraje a části Olomouckého kraje, které připravilo Povodí Odry. Hlavním tématem jednání byla problematika realizace protipovodňových opatření, sdělil ředitel Odboru komunikace Ministerstva zemědělství Hynek Jordán.

Kategorie: Dotace, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Vodní hospodářství

Povodí Odry staví „rybochody“.

Státní podnik Povodí Odry zahájil na řece Odře v Ostravě dvě stavby, které usnadní pohyb vodním živočichům. Na jezu u Lhotky buduje speciální "rybochod" a podél Polanského lesa přeskládá balvanité skluzy. Stavby přijdou dohromady téměř na 50 milionů korun, zaplatí je evropské dotace. Za povodí to oznámila Kateřina Šreková. Povodí...

Kategorie: Rybářství, Životní prostředí