Státním tajemníkem na ministerstvu zemědělství bude Jan Sixta

Státním tajemníkem na ministerstvu zemědělství se stane Jan Sixta, který je v současnosti státním tajemníkem na ministerstvu financí. Jeho jmenování schválila vláda. Informoval o tom po jejím jednání premiér Andrej Babiš. Vláda zároveň vyhlásila výběrové řízení na služební místo státního tajemníka na ministerstvu financí.

Bývalý tajemník na zemědělství Jiří Bakalík požádal o uvolnění z funkce, vláda mu v srpnu vyhověla. Bakalík ve státní správě už nehodlá působit.
Sixta byl tajemníkem na ministerstvu financí od ledna 2015. Předtím působil jako náměstek ministra vnitra pro vnitřní bezpečnost, náměstek na ministerstvu zemědělství nebo náměstek na ministerstvu pro místní rozvoj.
Funkce státního tajemníka byla zřízena na jednotlivých ministerstvech zákonem o státní službě z října 2014. Státní tajemník má stejné postavení jako náměstek ministra. Bývá jmenován vládou na návrh příslušného ministra na dobu pěti let. Ze zákona tajemník řídí na ministerstvu činnosti související se zajišťováním organizačních věcí státní služby, správy služebních vztahů a odměňování zaměstnanců a vedoucího úřadu podřízeného ministerstvu.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *