Soutěž vín Festwine ovládl Ryzlink vlašský z vinařství Mikrosvín v Mikulově

Šampionem 17. ročníku mezinárodní soutěže vín Festwine se stal Ryzlink vlašský 2019 výběr z hroznů z vinařství Mikrosvín v Mikulově. Vítěze vybrala v uplynulých dnech porota ve Velkých Pavlovicích. Informoval o tom Tomáš Vican z pořadatelské Vinné galerie v Brně. Stejně jako loni se ani letos kvůli koronavirové pandemii neuskuteční slavnostní předání ocenění.

„V rekordním počtu vzorků byla nejvíce zastoupená bílá suchá a polosuchá vína, celkem jich bylo 390. Rok od roku roste i podíl vín šumivých, přírodně sladkých a organických,“ uvedl Vican. Vinaři letos přihlásili do soutěže rekordních 719 vzorků vín, 30 českých degustátorů je anonymně v pětičlenných komisích hodnotilo jako tradičně v Ekocentru Trkmanka.
Absolutním vítězem se stal Ryzlink vlašský z Mikrosvínu, cenu za nejlepší kolekci vín získalo Vican rodinné vinařství Mikulov s šesti velkými zlatými medailemi. Kromě moravských a českých přihlásili letos vinaři a dovozci do mezinárodní soutěže také vína z Rakouska, Slovenska, Bulharska, Itálie nebo Chile.*

Komentáře ke článku 1

  • Kristýna85

    My máme víno všichni v rodině moc rádi, kde jsou ty časy jak jsem ještě jezdila služebně na jih Francie a občas nějakou tu lahvinku jsem přivezla a všichni jsme se sešli. Letos se bohužel do zahraničí nepodívám, ale i tak se těším na ubytování v korunách stromů https://www.treehousejested.cz :).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *