Sobotní sbírka vynesla 60 tun jídla a drogerie pro potřebné

Při sbírce pro lidi v tíživé životní situaci, která se v sobotu konala v prodejnách Kaufland, darovali zákazníci 60 tun potravin a drogistického zboží. Nakupující nejčastěji věnovali těstoviny, mouku, cukr a konzervy. V příštích dnech se začne pomoc rozvážet do šesti stovek charitativních organizací po celé republice, informovala za organizátory Karolína Tesařová. Trvanlivé jídlo a hygienické potřeby pomohou matkám samoživitelkám, opuštěným dětem a seniorům nebo rodinám v těžké sociální situaci.

Do sbírky se zapojilo všech 129 prodejen řetězce, kde mohli lidé koupit a následně darovat dobrovolníkům hlavně trvanlivé výrobky. Nejštědřejší byli zákazníci v prodejně v Českých Budějovicích, kde se vybralo přes tunu zboží.
Akci pořádal Kaufland letos poprvé, a to ve spolupráci s Federací potravinových bank. „Pro organizace zabývající se pomocí lidem v nouzi je podobná sbírka velkou podporou. Potraviny jsou tou nejrychlejší a nejúčinnější pomocí, kterou mohou lidem v nouzi poskytnout,“ uvedla ředitelka Federace potravinových bank Veronika Láchová. Pomoc mezi potřebné nyní budou rozdělovat pobočky Armády spásy, azylové domy, oblastní charity a zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.
V České republice se od roku 2012 koná jednou ročně, pravidelně v listopadu, Národní potravinová sbírka určená rovněž lidem v tíživé životní situaci. Loni se do ní zapojilo 750 obchodů, lidé darovali rekordních 412 tun potravin a drogistického zboží, což bylo o 95 tun více než o rok dříve.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *