Síň slávy venkova má nového laureáta za pomoc obcím s dotacemi

Poctu za rozvoj venkova v pátek převzal bývalý místopředseda Spolku pro rozvoj venkova Jan Florian. Zasloužil si ji mimo jiné za svůj podíl při organizaci financování vesnických projektů z českých i evropských programů. Spolu s loňským prvním laureátem, někdejším náměstkem ministra pro místní rozvoj Jiřím Vačkářem, bude mít své místo v Síni slávy v Národním zemědělském muzeu.

„Venkov potřebuje obrození a má mít své sebevědomí,“ uvedl Florian. Na ocenění byl nominován Svazem měst a obcí, Sdružením místních samospráv, Spolkem pro obnovu venkova a senátní komisí pro obnovu venkova.

Jejich zástupci vyzdvihli laureátovu urputnost a houževnatost, s níž se zasazoval o zájmy malých obcí, stejně jako jeho boj za finance pro tyto obce při tvorbě unijních programů včetně návrhů na sestavení žádostí o dotace a či vyhodnocování projektů.

Vačkář byl poslancem za Zemědělskou stranu, později za KDU-ČSL. Jako náměstek ministerstva pro místní rozvoj v letech 2007 až 2008 úřad řídil. Cenu získal in memoriam za celoživotní přínos českému venkovu, zahájení národního Programu obnovy venkova, propagaci soutěže Vesnice roku a osobní nasazení při vzniku evropského Programu rozvoje venkova.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *