Šampionem ve Valticích je Ryzlink vlašský od Vinum Moravicum

Šampionem jubilejního 50. ročníku Valtických vinných trhů je mezi bílými víny Ryzlink vlašský z vinařství Vinum Moravicum z Bzence. Uvedli to organizátoři soutěže. Šampiony vybírali ve Valticích profesionální degustátoři ze 748 vzorků vín od 125 firem.

„Už jsme získali několik ocenění na jiných soutěžích. Vždy jsem je posílal převzít manželku. Říkal jsem, že já půjdu na pódium, až vyhrajeme na Valtických vinných trzích. Mám velkou radost, že se nám to povedlo,“ uvedl Jan Bezchleb, majitel vinařství Vinum Moravicum. Dodal, že ve svůj letošní Ryzlink vlašský dost věřil. „Je za ním spousta práce celého týmu vinařství. Díky našim zaměstnancům jsme letos mohli předvést víno s bohatou vůní a dlouhou chutí, která přechází až do oříšků, jemného grepu. Na toto víno jsem opravdu hrdý,“ popsal šampiona mezi víny Bezchleb.

Všechny vzorky, které jsme hodnotili, snesou srovnání se zahraničními víny,“ uvedl předseda hodnoticí komise Jakub Šebesta. Valtické vinné trhy jsou nejstarší výstavou vín v České republice. První zmínka pochází již z roku 1858. V současné podobě ve spolupráci se Střední vinařskou školou ve Valticích se konají od roku 1967.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *