Šampionem v soutěži Pivex je Velkopopovický kozel

Titul šampiona v soutěži Zlatý pohár Pivex - pivo roku 2014 získal Velkopopovický kozel 11. Stejné pivo vyhrálo i kategorii jedenáctek a světlých ležáků. Středočeský pivovar ze skupiny Plzeňský Prazdroj tak na trůnu střídá přerovského Zubra, který kraloval v posledních letech. Výsledky včera vyhlásili organizátoři soutěže v Brně.

Zubr tentokrát vyhrál jen kategorii tmavých piv. Nejlepší kolekci má majetkově spřízněný Pivovar Litovel, který vyhrál i kategorii nealkoholických míchaných piv.
Dařilo se i značce Zlatopramen ze skupiny Heineken. Kategorii nízkoalkoholických míchaných piv vyhrál její Radler grapefruit, Zlatopramen má i nejlepší nealko pivo.
V kategorii světlých výčepních piv vyhrály dvě značky, na prvním místě jsou společně Holba classic a Starobrno tradiční. V soutěži bylo letos 51 značek piv z 15 českých pivovarů.
V kategorii minipivovarů zvítězil světlý ležák z Koutu na Šumavě a Purkmistr – tmavý ležák společnosti LUKRÉCIUS, a. s. – Pivovarský dvůr Plzeň.
Novinkou bylo vyhlašování kategorie sudových piv, jejichž kvalitu hodnotili degustátoři na brněnském výstavišti dnes. Nejlepším světlým výčepním pivem je desítka z Krušovic, kategorii světlých ležáků vyhrálo Starobrno medium.
Výrobci podle organizátorů vítají novou soutěž především proto, že se v posledních letech výrazně změnil poměr spotřeby sudových piv ve prospěch lahvových. Hlavními hodnoticími kritérii obou pivařských soutěží jsou chuť, plnost, vůně, říz a hořkost piv.
Titul šampiona v minulém ročníku soutěže Zlatý pohár Pivex – pivo roku 2013 získal Zubr gold z přerovského Pivovaru Zubr. Stejná značka piva vyhrála i kategorii světlých výčepních piv. Nejlepší kolekci piv měl stejně jako letos Pivovar Litovel.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *