Šampiónem soutěže vín Festwine se stala Saphira z Vinařství Volařík

Šampiónem 13. ročníku mezinárodní soutěže vín Festwine se stala Saphira 2016 výběr z hroznů z Vinařství Volařík. Vítěze organizátoři vyhlásili ve Velkých Bílovicích. Výsledky oznámili v tiskové zprávě.

Do 13. ročníku soutěže přihlásila devadesátka vinařství celkem 478 vzorků vín. Nejlépe hodnoceným moravským vínem je Rulandské šedé 2015 pozdní sběr z Templářských sklepů Čejkovice.

Kategorii speciálních vín ovládl Ryzlink vlašský 2015 výběr z cibéb z Vican rodinného vinařství Mikulov. Pohár za nejlépe hodnocené zahraniční víno míří do Vinné galerie v Brně za argentinský Lagarde Merlot 2013. Diplom za nejlepší kolekci vín si odnáší Vinařství Volařík.

V letošním ročníku soutěže Festwine byl znatelný nastupující trend oranžových vín, proto se pořadatelé rozhodli, že příští rok vyberou vítěze i v této kategorii, uvedl Tomáš Vican z pořadatelské Vinné galerie v Brně.

Festwine jako jedna z mála soutěží umožňuje vinařům nahlédnout do bodování a od porotců získat vyjádření k jejich hodnocení. Vedle nalévání vín z karaf odlišuje soutěž od řady ostatních i speciální dekantace, v rámci které si vinaři mohou u přihlášených vín určit, po jakou dobu před ochutnávkou a hodnocením mají být otevřená, aby se co nejlépe rozvinula jejich vůně a chuť. „Jedním z poslání a cílů soutěže je poskytnout všem vystavovatelům zpětnou vazbu o tom, jakými body jejich vína hodnotili jednotliví degustátoři. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční ve čtvrtek 25. května od 18 hodin v Brně v prostorách auly menzy na Vinařské ulici.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *