Šampionem soutěže mladých vín Vinum juvenale je Rulandské bílé

Šampionem soutěže mladých vín Vinum juvenale 2018 je Rulandské bílé pozdní sběr z vinařství Moravíno z Valtic. Uvedl to pořadatel soutěže Miroslav Karbula. Vítěze vybírala porota složená z 97 odborníků z 648 vzorků vín z loňské sklizně. Vinum juvenale je jednou z prvních soutěží v roce, která pomáhá rozpoznat kvalitu vín posledního ročníku.

„Ročník 2018 byl velmi dobrý, vína dozrála do kvalitních cukrů, a když se vinaři vypořádali s kyselinou, vznikala silně harmonická, plná, tělnatá vína,“ uvedl Karbula.
Soutěže se účastnila vína z České republiky a ze Slovenska. Vinařství Moravíno z Valtic získalo kromě hlavní ceny také cenu za nejlépe hodnocenou kolekci vín. Nejlépe hodnoceným růžovým vínem bylo Svatovavřinecké rosé pozdní sběr z Vinařství Spielberg Archlebov, nejlépe hodnoceným červeným Cabernet Moravia pozdní sběr z vinařství Réva Rakvice. Nejlepším zahraničním vínem bylo Müller Thurgau akostné z vinařství Víno-Masaryk ze slovenské Skalice.
S vyhlášením nejlepších mladých vín se pojí i soutěž o Královnu vín České republiky, které se účastní dívky a ženy z vinařských rodin ve věku od 17 do 25 let. Kromě osobního šarmu musí prokázat před odbornou porotou také teoretické znalosti vinohradnictví a vinařství a musí umět při degustaci rozeznat tři charakteristické odrůdy. Z deseti finalistek dnes porota vyhlásila vítězkou Annu Hrodkovou z Vinařství Baloun Velké Pavlovice.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *