Rybářství Hulín začalo distribuovat ryby pro vánoční trh

Rybářství Hulín začalo dnes ze svých sádek v Chropyni distribuovat kapry i jiné ryby určené na vánoční trh. První nákladní vůz opustil sádky ráno, největší nápor bude 20., 21. a 22. prosince, řekl správce sádek Otakar Pavlíček. Ryby putují do obchodů a do supermarketů, v sádkách ale nakupují i drobní odběratelé.

Rybářství Hulín před Vánoci dodá na trh zhruba 100 tun převážně kaprů, ale i amurů, tolstolobiků, štik, sumců či candátů, které na podzim vylovilo ze soustavy Záhlinických rybníků. Nyní je zaměstnanci postupně vyloví ze sádek a dopravníkem naloží na přepravní bedny na nákladní vozy.

Hulínské rybářství podle Pavlíčka zásobuje Kroměřížsko, Olomoucko, Prostějovsko, Zlínsko i Uherskohradišťsko. Letošní rok počasí rybáře potrápilo. Kvůli dlouhotrvajícím vedrům ryby hynuly, u dalších je nižší přírůstek.

Přes nepřízeň počasí ale bude ryb na Vánoce dostatek. Ceny zůstávají stejné jako v minulém roce. Na drobno se prodává kapr za 84 korun za kilogram, ve velkém prodeji je cena podstatně nižší, doplnil správce chropyňských sádek.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *