Rohlík.cz začne rozvážet i do Prostějova

Internetový obchod s potravinami Rohlík.cz začne od středy rozvážet zboží do Prostějova. Zvažuje další expanzi, řekl marketingový ředitel firmy Marek Haller. Firma funguje v Praze, Brně, Plzni, Hradci Králové, Pardubicích, Liberci a Olomouci a jejich okolí.

Pro nový rozvoz do Prostějova si e-shop stanovil podmínku, že bude mít v místě alespoň 2000 potenciálních klientů. Požadovaný počet firma získala za necelý týden. Nákupy bude společnost dovážet do deseti kilometrů od města. „V současné době odebíráme pečivo od Rašnerovy pekárny, která je poblíž města. Již jsme v jednání s dodavateli z Prostějova“, dodal Haller.
Obrat internetového obchodu s potravinami Rohlík.cz loni stoupl o 52 procent na téměř 2,5 miliardy korun. Provozní zisk EBITDA činil 25 milionů korun. V letošním roce plánuje e-shop obrat zdvojnásobit a expandovat do Maďarska. Konkurenční Košík.cz zatím loňské tržby nezveřejnil. Internet ukrajuje stále větší podíl z celkových tržeb obchodů. Podíl tuzemských internetových obchodů na maloobchodních tržbách stoupl loni téměř o procentní bod na 11,4 procenta, když tržby dosáhly 135 miliard korun, uvádí Asociace pro elektronickou komerci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *