Produkce pivovarů skupiny Heineken ČR mírně klesla

Pivovary skupiny Heineken ČR loni uvařily bezmála 2,5 milionu hektolitrů piva, meziročně tak produkce pivovaru nepatrně klesla. Výstav za rok 2012 činil 2,44 milionu hektolitrů piva. Důvodem poklesu produkce bylo špatné počasí a loňské povodně, sdělil manažer Heineken ČR Jiří Hauptmann. Hospodářské výsledky by společnost měla zveřejnit v nejbližších dnech.

Společnost minulý rok podle Hauptmanna očekávala mírný pokles prodeje piva. Produkce pivovaru klesla na necelých 2,5 milionu hektolitrů piva. Manažer uvedl, že vliv na tuto situaci mělo nepříznivé počasí v první půlce roku a červnové ničivé povodně především na severu Čech a ve Středočeském kraji, kde má společnost dva pivovary ze svého portfolia.
V roce 2011 pivovary skupiny Heineken ČR uvařily 2,4 milionu hektolitrů piva, což bylo meziročně o tři procenta více. Výstav za rok 2012 činil 2,44 milionu hektolitrů piva. Po dvouletém poklesu pivního trhu v letech 2009 a 2010 nastalo v roce 2011 mírné oživení poptávky, které pokračovalo i v roce 2012. Rok 2013 nebyl vzhledem k nepříznivému počasí v první půlce roku tak úspěšný jako roky předchozí, dodal generální ředitel skupiny Odin Goedhart. Stejně jako v roce 2012 se v loňském roce dařilo pivním speciálům, které Heineken vaří k různým příležitostem.
Minulý rok také vzrostla návštěva pivovarů patřících Heinekenu. Největší zájem byl o Královský pivovar Krušovice, který si v roce 2013 prohlédlo zhruba 53 000 návštěvníků z České republiky i zahraničí, uvedl Hauptmann. V loňském roce se v pivovarech začaly pořádat speciální celodenní kurzy pivního sommeliérství a technologie výroby a čepování piva, kterými prošlo téměř sto účastníků.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *