Při přepravě vína bude stačit faktura

Vinařům bude stačit při vnitrostátní přepravě vína pouze faktura nebo jiný daňový doklad. V něm bude muset být uvedené jméno a příjmení, adresa bydliště a IČO. Dalšími údaji bude adresa, na které se víno zasílá, informace o firmě či osobě, které je víno dovážené, základní data o přepravci a datum zahájení přepravy. Změnu, kvůli které nebudou muset přepravci vyplňovat na 20 položek do průvodního listu. Přinese to schválené nařízení vlády.

Vinařům bude stačit při vnitrostátní přepravě vína pouze faktura nebo jiný daňový doklad. V něm bude muset být uvedené jméno a příjmení, adresa bydliště a IČO. Dalšími údaji budou adresa, na které se víno zasílá, informace o firmě či osobě, které je víno dovážené, základní data o přepravci a datum zahájení přepravy. Změnu, kvůli které nebudou muset přepravci vyplňovat na 20 položek do průvodního listu, přinese dnes schválené nařízení vlády.
Cílem je podle vládního materiálu snížení administrativy a byrokratického zatížení u přepravců a obchodníků, kteří přepravují vinařské produkty výlučně na území Česka. V průvodním dokladu stačí mít uvedených osm položek. „Což je snížení oproti současnému stavu o 60 procent,“ dodává materiál.
Podle výkonného ředitele Svazu vinařů ČR Martina Půčka není redukce položek zásadní, důležitější je podle něj fakt, že se jako průvodní list bude počítat daňový doklad, tedy i například faktura. „To v současné době podle inspekce není možné,“ řekl. Zařízení začne platit od července.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *