Při kontrole neobstálo osm restaurací a čtyři prodejny potravin

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uzavřela za poslední dva týdny osm restaurací či hospod a čtyři prodejny potravin kvůli závažnému porušení hygienických předpisů, většinou kvůli přítomnosti myšího trusu. Dočasně tyto provozy částečně či zcela uzavřela do doby, než majitel zjedná nápravu. S těmi, kteří se provinili vážně, zahájí inspekce správní řízení o uložení pokuty, uvedl mluvčí Pavel Kopřiva.

Tři restaurace byly uzavřeny v Praze. Jde o Vietnamese Thai Sushi Restauraci & Bar U Fugiho v Žitné ulici, Restauraci a pivovar U dvou koček na Uhelném trhu a Restauraci Aritma v ulici Nad Lávkou. Ve všech našli inspektoři myší trus a další hygienické prohřešky. Dále zavřeli Herna bar v Dolním Dvořišti na Českokrumlovsku, Tip sport bar v Dolních Kounicích na Brněnsku, jídelnu Pod Branou v Prachaticích, Herna-bar StarArena v Novém Boru na Českolipsku a hospodu Na Škvrňově v Kutné Hoře. V některých našla také stopy po přítomnosti myší, jinde byly zanedbané, špinavé či plesnivé prostory nebo netekla teplá voda.
Inspekce zavřela také prodejnu potravin Tung Nguyen Vinh v Panské ulici v Jindřichově Hradci, kde byly plísně a silné nečistoty, chyběla omítka a zatékala voda. Vietnamská večerka musela být zavřená také ve Větrušicích v okrese Praha-východ, v níž byl myší trus. Třetí zavřenou vietnamskou prodejnou je Večerka-potraviny-drogerie na Masarykově náměstí v Dolních Kounicích, kde byl myší trus, ve skladu našli inspektoři dvě kočky a cítili zde silný zápach moči.
Poslední zavřená prodejna potravin s českým majitelem je v Seči na Chrudimsku, kde inspektoři našli též stopy po hlodavcích.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *