Povodí Vltavy investuje 400 milionů korun, do Orlíku i v Písku

Státní podnik Povodí Vltavy dá letos na stavební investice 396,7 milionu korun. Zásadní investicí je dlouho připravované zabezpečení vodního díla Orlík před účinky velkých vod; předpokládané náklady činí 1,5 miliardy Kč a stavba mohla by začít ještě letos. V jižních Čechách dokončí podnik v tomto roce v Písku stavbu na ochranu před povodněmi. Uvedl to mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán.

Na Orlíku chce Povodí také modernizovat lodní výtah za 61 milionů. „Obě investiční akce se snažíme připravovat tak, aby v roce 2019 byly uzavřeny smlouvy s dodavateli a stavby mohly být zahájeny koncem roku 2019 nebo začátkem roku 2020,“ uvedl mluvčí. Do oprav a údržby majetku vloží podnik z vlastních zdrojů 200 milionů, podobně jako loni.

V jižních Čechách plánuje Povodí Vltavy investovat do již započatých nebo nově zahajovaných staveb 55 milionů. Do oprav a údržby chce dát v kraji asi 60 milionů, mírně více než loni. Nejvýznamnější budou oprava Jiráskova jezu v Českých Budějovicích a oprava na vodním díle Lipno I, dohromady za 20 milionů Kč.

V Písku dokončí Povodí Vltavy stavbu na ochranu města před povodněmi. Letos začne stavět ochranné prvky před povodněmi v Husinci na Prachaticku a na vodním díle Hněvkovice. Začne i tříletá stavební investice na vodním díle Kořensko, měla by zajistit potřebné plavební hloubky.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *