Potravinová sbírka se uskuteční v sobotu na 659 místech

Organizátoři Národní potravinové sbírky stále hledají 80 dobrovolníků napříč celou republikou, nyní je jich registrováno více než 3300. Sbírka se uskuteční v sobotu a bude na 659 místech. To je přibližně šestkrát víc než v prvním ročníku a o více než třetinu víc než loni, kdy se vybralo 236 tun potravin. Letos by organizátoři chtěli vybrat až 300 tun.

Lidé během akce kupují jídlo v obchodech, které následně nechávají dobrovolníkům v místě. Jídlo pak dostanou potravinové banky, které je rozdají lidem v tíživé sociální situaci.

„Hlásí se nám všechny věkové skupiny, řekla bych, že je to rovnoměrně rozděleno. Také se nám letos zapojí dost rodin s dětmi, což je hezké,“ uvedla koordinátorka dobrovolníků Zuzana Krmelová.

Nejvíce dobrovolníků chybí v Praze. Lidé jsou ještě zapotřebí v Karlových Varech, Bechyni, Českém Krumlově a Strakonicích. Na vysočině chybí celkem deset osob.

První potravinová banka na světě byla založena v roce 1967 v Phoenixu v Arizoně, v Evropě vznikla v roce 1984 v Paříži. V roce 1986 byla založena Evropská federace potravinových bank a v roce 1994 Česká federace potravinových bank. Do akce se v Česku dlouhodobě zapojuje většina obchodních řetězců.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *