Potravináři opět mohou soutěžit o značku Česká chuťovka

Tuzemští výrobci potravin mohou letos opět soutěžit o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2018. Do soutěže se dopodus přihlásilo 28 firem, organizátoři však očekávají, že jich bude mnohem více. Uzávěrka přihlášek je 13. září, ceny se budou předávat v Senátu 11. října. Informovali o tom organizátoři soutěže.

Soutěž má podle pořadatelů především za cíl pomáhat spotřebitelům objevit chutné české potraviny. Předsedkyně hodnotitelské komise Jana Dostálová z Vysoké školy chemicko-technologické uvedla, že zájem výrobců o soutěž stoupá. Vzrostl podle ní tak, že hodnotitelská komise hodnotí dodané vzorky až dva dny.
Letošní ročník soutěže je desátý. Dosud značku Česká chuťovka získalo 649 výrobků od 175 tuzemských potravinářů. Značku Dětská chuťovka získalo 114 potravin od 66 výrobců.
Podle pravidel se soutěží například v kategorii pekařských, cukrářských, mléčných i masných výrobků. Svoji kategorii mají třeba nealkoholické nápoje, ale i piva, vína a lihoviny. Přihlášený výrobek musí splňovat vysoké senzorické parametry, zejména výrazné chuťové vlastnosti, stojí v pravidlech.
Soutěž se koná pod záštitou předsedy Senátu Milana Štěcha a ministra zemědělství Miroslava Tomana.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *