Porosty v Městských lesích Chrudim jsou ve špatném stavu

Porosty v Městských lesích Chrudim jsou ve špatném stavu. Kromě kůrovce se na nich podepsalo zvláště sucho posledních dvou let. Nedaří se příliš ani zalesňování vykácených ploch. "Snažíme se vytěžit kůrovcem napadené stromy a ty, které uschly. Je to ale nekonečný příběh," řekl novinářům starosta František Pilný.

Podle něj usychají i stromy, které byly vysazeny před pěti či deseti lety, jehličnaté i listnaté. Nejjednodušší by bylo nechat plochy zarůst náletovými dřevinami a po deseti letech je prokácet a dobré stromy ponechat, případně dosadit další. Letošní ztráta společnosti Městské lesy Chrudim dosahuje asi pěti milionů korun. Je způsobena zvláště nutnou rozsáhlou výsadbou po vytěžených souších.
Celková rozloha městských lesů dosahuje asi 455 hektarů. V roce 2004 byla část této plochy převedena do kategorie takzvaných lesů zvláštního určení – lesy příměstské se zvýšenou rekreační funkcí. Porosty značně utrpěly i vichřicí v červnu 2008. V předchozích letech Městské lesy Chrudim končily se ziskem v řádu několika desítek či stovek tisíc korun.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *